ambasadatrendow.pl

Blog tematyczny o ,modzie i urodzie

Uroda

Jak rozpoznać jaki mam typ urody?

Jak rozpoznać jaki mam typ urody?

Istnieją cztery podstawowe typu urody: wiosna, lato, jesień i zima. Tak, jak każda z tych pór roku wyróżnia się kolorystyką, tak samo jest w przypadku skóry każdej z kobiet. Poznanie typu swojej urody pozwala na odpowiednie dobranie nie tylko szminki i podkładu, ale także ubrań w odpowiednich kolorach.

Jaki mam typ urody – moja pora roku

Już w latach 80-tych zaczęto powszechnie stosować określanie typu urody zgodnie z porami roku. Taka analiza kolorystyczna wiąże się z paletą barw, charakteryzującą wiosnę, lato, jesień i zimę. Autorem i pomysłodawcą takiej koncepcji była Carol Jackson, która napisała książkę „Colour me Beautyful”. Zgodnie z jej koncepcją można wyróżnić poszczególne typy i podtypy urody:
– ciepłe – ciepła wiosna i ciepła jesień;
– chłodne – chłodna zima i chłodne lato;
– jasne – jasna wiosna i jasne lato;
– czyste – czysta wiosna i czysta zima;
– zgaszone – zgaszone lato i zgaszona jesień;
– ciemnie lub głębokie – przygaszone lato i przygaszona jesień.

Typ urody lato

Większość osób mylnie interpretuje typ urody lato jako ciepły. Skóra kobiet o takiej urodzie jest bardzo delikatna, wręcz blada lub różowo-beżowa. Włosy najczęściej mają odcień szary, określany jako mysi lub stłumiony blond, który dla znacznej grupy osób uchodzi za nudny, wręcz nijaki. Tak naprawdę jest to typowa słowiańska uroda. Kobiety, które są latem powinny wybierać pastelowe i pudrowe kolory nie tylko w makijażu, ale także w ubraniach.

Typ urody wiosna

Wiosna jest przeciwieństwem lata, ponieważ jest to ciepły typ urody. Skóra kobiet jest promienna, włosy mają odcienie beżu, wpadającego w rudy. Dla tych kobiet szczególnie poleca się odcienie zielonego, żółtego, brązowego, czerwonego, a także granatu i fioletu.

Typ urody jesień

Kobiety z tym typem urody mają jasną cerę, ale o ciepłym odcieniu, np. brzoskwiniowym lub złocisto-bezowym. Natomiast włosy wyraźnie kontrastują z cerą, ponieważ najczęściej mają kolor rudy lub brązowy. Panie w typie jesieni powinny wybierać te odcienie, które przywodzą na myśl polską złotą jesień, czyli brązy, czerwienie, rudości, zielenie, ale także turkusy.

Typ urody zima

To najchłodniejszy typ urody. Odcień cery takich kobiet może kojarzyć się z Królewną Śnieżką, ponieważ jest wyraźnie śnieżno-biały, wręcz nieskazitelny, blady, porcelanowy. Włosy i brwi są za to niezwykle ciemne, nawet czarne. Dla zimowego typu urody najlepsze będą barwy czerni, granatu i czerwieni. To, czego należy unikać to wszystkie pastele i rudości.

Udostępnij