Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak dobrać kolor włosów do typu urody – porady

24 stycznia 2022 jak dobrać kolor włosów do typu urody


Niektóre kobiety spoglądając w lustro, zauważają, że coś nie tak jest z ich włosami. Nie chodzi jednak o długość,, grubość czy typ fryzury, a o barwę, która nie do końca pasuje do cery. Warto więc dokonać zmiany i przejść metamorfozę. Jak dobrać kolor włosów do typu urody, aby uzyskać co najmniej dobry efekt? Właśnie na to ogólne pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

Od czego zacząć?

Okazuje się, że jednak nie jest to takie proste zadanie, jak się wydaje. Kilka czynników wpływa bowiem na ostateczny wybór odpowiedniego koloru. Decyduje przede wszystkim odcień samej skóry. Właśnie dlatego każda kobieta, która chce użyć odpowiedniej farby do włosów, musi najpierw dowiedzieć się, jaki ma dokładnie typ cery. A ten może być chłodny, ciepły albo neutralny. Dodatkowo ważna jest także barwa oczu. Kiedy już te kwestie będą poznane, to dopiero da się dobrać idealnie dopasowany kolor.

Jak sprawdzić swoją karnację?

Kobieta, która chce odkryć, jaką ma karnację, powinna wyjść na dwór w trakcie słonecznej pogody. Wtedy nastąpi reakcja skóry na promienie słoneczne. Dodatkowo musi przyjrzeć się z bardzo bliska żyłom na nadgarstku. Ciepły odcień występuje wtedy, gdy są one zielonkawe, a tonacja neutralna jest domeną osób, u których żyły trudno dostrzec, nawet na wspomnianym nadgarstku. Co więcej, tajemnicę karnacji wyjaśnią także plamy na tęczówce na oku. W przypadku, gdy znajduje się tam sporo złotawych plamek, mamy do czynienia z cerą ciepłą, natomiast zielone albo wyraźnie błękitne plamki będą związane tylko z chłodną karnacją.

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Na to powyższe pytanie już odpowiedzieliśmy. Trzeba odkryć rodzaj cery. Gdy się to zrobić, dobranie właściwego koloru okaże się łatwiejszą czynnością. Na koniec opiszemy jeszcze, jakie barwy pasują idealnie do konkretnej karnacji. Otóż delikatnie rudy kolor świetnie łączy się z twarzą, na której nie brakuje piegów. Nie jest za to polecany platynowy blond. Ta barwa bardziej pasuje do letniego, ciepłego odcienia skóry, ale nie powinna być ona zbyt jasna. Dla chłodnej, wręcz porcelanowej cery należy wybrać kolor piaskowy, kakaowy, a najlepiej popielaty. Z tym, jak dobrać kolor włosów do typu urody nie mają większych problemów panie o neutralnej karnacji. W ich przypadku dobra okaże się niemal każda barwa – od brązowej po blond.

Uwaga! Ważne jest również to, aby nie sprawić, że cera twarzy będzie zlewać się z kolorem fryzury. Stąd zawsze, jak zalecają doświadczeni styliści, powinno się dobrać barwę włosów w taki sposób, aby była ona o dwa tony ciemniejsza albo jaśniejsza od typu karnacji.

Redakcja ambasadatrendow.pl

Tworzymy zgrany zespół ekspertów z różnorodnymi pasjami i doświadczeniem, który stale monitoruje najnowsze trendy w dziedzinie mody, sportu, urody, zdrowia i stylu życia. Nasze artykuły są pełne inspiracji, porad dotyczących pielęgnacji, aktywności fizycznej oraz harmonijnego życia, adresowane zarówno do entuzjastów świata mody, jak i tych dbających o zdrowy tryb życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Modne tkaniny: jakie materiały warto wybierać?
Typy sylwetek: jak dobierać ubrania do swojej figury?
Jak dbać o skórzane akcesoria, aby służyły na lata?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak dbać o skórzane akcesoria, aby służyły na lata?