Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Czym cechuje się makijaż dzienny?

25 stycznia 2022 makijaż dzienny


Makijaż dzienny nie wymaga stosowania wielu kosmetyków. Ma on za zadanie maskowanie niedoskonałości skóry oraz powinien nadawać jej zdrowy i promienny wygląd.

W jakim celu wykonuje się makijaż dzienny?

Jak wspomniano powyżej, tego typu makijaż powinien podkreślać atuty urody oraz ukrywać jej ewentualne mankamenty. Musi on się cechować delikatnością i subtelnością. Tego typu make up powinien się bowiem nadawać zarówno na wyjście do pracy czy na uczelnię, jak i na spacer z psem.

W jaki sposób wykonuje się makijaż dzienny?

Podstawą dobrego efektu tego typu makijażu jest odpowiednie przygotowanie skóry. Powinna być ona odpowiednio nawilżona. Można tego z powodzeniem dokonać poprzez przemycie jej powierzchni płatkiem nasączonym tonikiem lub płynem micelarnym. Następnie na skórę twarzy i szyi należy nałożyć odpowiedni krem pielęgnacyjny, serum lub matującą bazę pod makijaż. Aby make up prezentował się bardzo naturalnie, konieczny jest wybór odpowiedniego podkładu. Jego odcień powinien być dobrany do typu karnacji i nie może tworzyć wyraźniej linii odcięcia. Kosmetyk może być aplikowany za pomocą pędzla, beauty blendera lub opuszków palców. W przypadku występowania widocznych zmian, należy zastosować korektor. Kosmetyk powinien być nakładany miejscowo. Poza tym, na okolice oczu warto zastosować rozświetlacz, który ukryje cienie i inne tego typu oznaki zmęczenia. Na tak przygotowaną skórę twarzy należy nakładać puder. Godny polecenia kosmetyk powinien dobrze utrwalać makijaż i nadawać mu matowe wykończenie.

Na jakie inne kosmetyki warto zwrócić uwagę?

Podczas wykonywania tego typu makijażu warto zastosować bronzer lub róż. Bronzer służy konturowaniu twarzy i może być nakładany wzdłuż linii kości policzkowych oraz włosów. Natomiast róż i rozświetlacz aplikowane w okolicach kości policzkowych, nadają skórze zdrowy i promienny wygląd.

Jak wykonać makijaż okolic oczu?

Aby podkreślić spojrzenie oczu, brwi warto przeczesać szczoteczką lub zastosować kosmetyk nadający im pożądany kształt i odcień. Na górne powieki oczu warto nałożyć cień w jasnym kolorze, zaś w ich łuku zastosować i rozetrzeć kosmetyk w nieco ciemniejszej tonacji. Poza tym, w codziennym makijażu warto mocnej zaakcentować rzęsy. W tym celu należy użyć tuszu o właściwościach wydłużających, podkręcających czy pogrubiających. Rodzaj kosmetyku zależy w tym wypadku od preferencji i potrzeb danej kobiety.

Jak wykonać makijaż ust?

Usta w makijażu dziennym powinny być pomalowane błyszczykiem w delikatnym kolorze. Może to być odcień subtelnego różu czy neutralnego beżu. Tak pomalowane usta wyglądają bardzo naturalnie i świeżo.

Redakcja ambasadatrendow.pl

Tworzymy zgrany zespół ekspertów z różnorodnymi pasjami i doświadczeniem, który stale monitoruje najnowsze trendy w dziedzinie mody, sportu, urody, zdrowia i stylu życia. Nasze artykuły są pełne inspiracji, porad dotyczących pielęgnacji, aktywności fizycznej oraz harmonijnego życia, adresowane zarówno do entuzjastów świata mody, jak i tych dbających o zdrowy tryb życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Najnowsze trendy w świetnych cenach
sukienki letnie
markowe ubrania

Jesteś zainteresowany reklamą?

markowe ubrania